A Jane Goodall Intézet nyilatkozata a fecskék védelméről, a Fenékpusztán történtek fényében
Mi, a Jane Goodall Intézet vezetősége, munkatársai és önkéntesei, nehéz szívvel néztük azokat a képsorokat és videókat, melyeket a fecskék helyzetéről mutattak a médiában, amit a hidegebbre fordult időjárás okozott. Láttuk azt a heroikus küzdelmet, amit magánszemélyek és civilek végeztek ebben az időszakban.
A Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóság részéről az állatok lefoglalásának szakszerűsége hivatalos oldalról nem vitatható, de az állatok szempontjából nem volt szerencsés, és egyáltalán nem volt állatbarát módszer. Igazából figyelmen kívül hagyták azt, hogy élőlényekről, érző lényekről van szó.
Kérjük, hogy a Fenékpusztai Madárgyűrűző állomás részére mielőbb történjen meg az engedély biztosítása, és ha szükséges az állomás infrastruktúrájának fejlesztése is, hogy az ideihez hasonló havária helyzet esetén intézkedni tudjanak, és elvégezhessék a védett madaraink mentését.
Szeretnénk, hogy minden esetben az élet védelme legyen az elsődleges, ugyanúgy mint ahogy ezt az emberi életeket veszélyeztető katasztrófahelyzetek esetében alkalmazni szokták a hatóságok.
Reméljük, hogy az intézkedő szervek és az emberek jószándékkal, de a szabályok és előírások betartásával cselekednek majd a jövőben is, mellyel megmenthetjük ezt a csodálatos madárfajt, akik segítenek bennünket a szúnyogok, és egyéb kellemetlen élőlények elleni biológiai védekezésben is.
Budapest, 2024. szeptember 30.
Minden egyes apró cselekedet számít.
Minden egyes ember, minden egyes nap és minden egyes percben tehet azért hogy jobb legyen a világ.
-
Dr.Jane Goodall